Ball valve

بال ولو کاسپین شیر کادوس

شیر توپی کاسپین شیر کادوس در چهار مدل Trunnion دوتکه و سه تکه و Floating دوتکه و سه تکه و در کلاس‌های 150 ، 300 و 600 ارائه می‌شوند. تمامی مدل‌ها در انطباق با استانداردهای API 6D و BS 5351 طراحی و ساخته می‌شوند. همچنین با استانداردهای API 6D & API 598 مورد تست قرار می‌گیرند.
این شیرها قابلیت کارکرد در دماهای 40- و 200+ درجه سانتیگراد را دارند و همگی با Trim Material های متفاوت قابل ارائه می‌باشند. جهت اعلام نیاز کارفرما برای سرویس‌های شور NACE MR0175 نیز توسط این شرکت عرضه خواهد شد.

Plug valve

پلاگ ولو کاسپین شیر کادوس

این شیرها در سه مدل Regular ، Short و Venturi و در سه کلاس 150 ، 300 و 600 موجود هستند. این مدل‌ها در هر سایز، در فاصله End to End و همچنین در Port Area با یکدیگر متفاوت می‌باشند.
لازم به ذکر می­‌باشد که تمامی مدل­ها Pressure Balanced می‌­باشند و برای کاهش Torque آنها از فیلم PTFE استفاده می­‌شود.
این شیرها در سرویس‌های هوا، گاز و بخار و هم‌چنین در سیستم خطوط لوله گازهای طبیعی و خطوط لوله‌های نفتی به کار می‌روند. استفاده از آن‌ها در کاربردهای مربوط به ذغال‌سنگ، سنگ‌های معدنی، گل و لای و فاضلاب نیز مرسوم است

Gate valve

گیت ولو کاسپین شیر کادوس

شیرهای دروازه ای در دو مدل Solid Wedge و Flexible Wedge و در کلاس­های 150، 300 و 600 ارائه می­شوند. تمامی مدل­ها در انطباق کامل با استانداردهای API 600، API 602 و API 6D طراحی و ساخته می شوند. همچنین بر اساس استانداردهای API 598 و API 6D مورد تست قرار می­گیرند. این شیرآلات با Trim matrialهای مختلف از جمله 13% Cr و Stellite قابل عرضه خواهند بود. جهت اعلام نیاز کارفرما برای سرویس‌های شور NACE MR0175 نیز توسط این شرکت عرضه خواهد شد.
از این شیرها برای تنظیم جریان و در صنایع پتروشیمی استفاده می‌شود

Globe valve

شیر کروی در مدل Plug Type و در کلاس­‌های 150، 300 و 600 ارائه می­‌شود. تمامی مدل‌ها در انطباق کامل با استانداردهای  API 623 و API 6D طراحی و ساخته می‌شوند. همچنین بر اساس استانداردهای API 598 و API 6D مورد تست قرار می­‌گیرند. این شیرآلات با Trim matrialهای مختلف از جمله 13% Cr و Stellite قابل عرضه خواهند بود.
این شیر می‌تواند در سرویس‌های آب آشامیدنی، شیمیایی، هوا (Air)، روغن کاری و تقریباً همه سرویس‌هایی که افت فشار در آن‌ها مهم نباشد مورد استفاده قرار بگیرد.

Check valve

چک ولو کاسپین شیر کادوس

شیر یک‌طرفه کاسپین شیر کادوس در مدل Swing و در کلاس‌های 150 ، 300 و 600 ارائه می‌شود. تمامی مدل‌ها در انطباق با استانداردهای API 6D و API 594 طراحی و ساخته می‌شوند. همچنین با استانداردهای API 6D & API 598 مورد تست قرار می‌گیرند.
این شیرآلات با Trim matrialهای مختلف از جمله 13% Cr و Stellite و هم‌چنین در سایزهای 2 تا 24 اینچ قابل عرضه خواهند بود.
کاربرد شیر یک‌طرفه در سیستم خطوط لوله برای جلوگیری از جریان بازگشتی می‌باشد. خط تخلیه تجهیزات دوار مانند پمپ‌ها و کمپرسورها جهت جلوگیری از جریان برگشتی همواره مجهز به شیر یک‌طرفه می‌شوند